elzbietaachinger Postęp

Znaczenie imienia Joanna

Joanna to bardzo popularne imię, które stanowi żeński odpowiednik imienia Jan. W Polsce imię to stosowane jest od XIV wieku i do dziś jest bardzo częste wśród dziewczynek. Patronem tego imienia jest Joanna d’Arc, która jest bohaterką narodową Francji. Brała udział w wielu bitwach, w których osiągała znaczące sukcesy. Trafiła jednak w ręce wrogów, którzy spalili ją na stosie. Joanna to imię nadawane również w innych krajach, takich jak Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Hiszpania.

Imię to można zdrobnić na kilka sposobów, m.in. Joasia, Asia, Aśka. Joanny obchodzą imieniny m.in. w styczniu, maju, czerwcu czy w grudniu.

Joanny często uważane są za kobiety przekorne, które nie boją się robić coś wbrew ogólnym zaleceniom. Ta indywidualność przysparza im tyle samo przyjaciół, co i wrogów. Joanny są bardzo lojalne wobec swoich najbliższych, jednak ważniejszą wartość ma dla nich sprawiedliwość i szczerość. Joanna nie toleruje kłamstwa. Potrafi być typowym społecznikiem. Jest bardzo wrażliwa na krzywdę i cierpienie innych ludzi i zwierząt.

Zawsze stara się pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Nie waha się przy tym nawet przez chwilę. W miłości Joanna jest dość ostrożna, przez co trudno jej znaleźć odpowiedniego partnera. Przy bliższym poznaniu Joanna okazuje się jednak bardzo ciepłą i życzliwą osobą. Joanna świetnie odnajduje się w roli matki. Lubi spędzać czas z dziećmi oraz wymyślać najróżniejsze gry i zabawy.

W pracy Joanna jest bardzo wartościowym pracownikiem.