elzbietaachinger Postęp

Wystrój łazienki – dobór kolorystyczny dodatków, propozycje aranżacji, wzorów, etc.

www.polandonscreen.pl

Funkcjonalna łazienka to prawdziwy skarb. Ważne jednak, by gwarantowała odpoczynek po pracy i działała uspokajająco, dlatego warto dobrze zainwestować w jej wystrój. Wbrew pozorom, dużą rolę odgrywa tutaj odpowiedni wybór kolorów oraz dodatków, nadających pomieszczeniu odpowiedniego klimatu.

Naukowcy już dawno temu udowodnili, że kolory mają ogromny wpływ na człowieka oraz jego samopoczucie. Najczęściej spotykaną barwą, pojawiającą się w łazienkach, jest biały. Najbardziej pasuje on do małych wnętrz, ponieważ optycznie je powiększa, a poza tym podkreśla też inne kolory, zastosowane w pomieszczeniu.

Ciemne barwy, takie jak czerń czy czerwień, należy stosować jedynie w wykończeniach i dodatkach, ponieważ są zbyt przytłaczające, a poza tym zmniejszają optycznie przestrzeń. Popularne okazują się także niebieskie łazienki, jednak stawiając na taki aranż, trzeba koniecznie uważać na zbyt ciemne odcienie, ponieważ pomieszczenie może nabrać zbyt przygnębiającego wyrazu. W łazience bardzo ważne są wszelkie akcesoria i dodatki.

Ich właściwy dobór, nie tylko kolorystyczny, ale i stylistyczny, gwarantuje dopełnienie pozostałych elementów tak, by stworzyć spójny efekt wizualny. Jeśli ma się niewielką łazienkę, lepiej wybrać gładkie kafelki lub ewentualnie jeden motyw wzoru (najlepiej drobny), by wnętrze nie okazało się zbyt ciasne i chaotyczne. Większe możliwości dają oczywiście duże pomieszczenia, jednak nawet najmniejszą łazienkę da się urządzić w taki sposób, by wyglądała na przestronną, a jednocześnie pozostawała przytulna.