elzbietaachinger Postęp

Wybór kocyka do łóżeczka dziecięcego

www.polandmuaythai2014.eu

Podczas dokonywania wyboru kocyka do dziecięcego łóżeczka, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Trzeba wziąć pod uwagę jego jakość, materiał z jakiego został wykonany, rozmiar oraz wygląd. Każda z tych cech jest istotna, jednak najistotniejszy jest materiał, z którego został wykonany kocyk. Dziecko leżące w łóżeczku, a przede wszystkim jego skóra, będą miały ciągły kontakt z kocykiem. Kocyki produkowane są z różnych rodzajów materiałów. W ofertach sklepów dostępne są kocyki bawełniane, poliestrowe, akrylowe, polarowe, wykonane z mikrofibry, a nawet bambusowe.

Każdy z tych rodzajów cechują inne właściwości. Najlepszym rodzajem kocyków dla małego dziecka są kocyki bawełniane. Idealnie, gdy będą wykonane ze 100% bawełny. Taki kocyk będzie naturalny, delikatny i oddychający, a dzięki temu zapewni dziecku bezpieczny i zdrowy sen. Wybierając rozmiar kocyka, należy sugerować się wzrostem dziecka. Nie należy wybierać kocyków zbyt dużych, w które kilkakrotnie będziemy zawijać dziecko.

Może to doprowadzić do przegrzania i choroby malucha. Najczęściej spotykanym i dość uniwersalnym rozmiarem kocyka dla dziecka jest wymiar 100×75 centymetrów. Wygląd kocyka początkowo będzie miał znaczenie tylko dla rodziców. Należy go dobrać tak, aby komponował się w wystrojem dziecięcego pokoju. Wraz z wiekiem dzieci będą miały swoje ulubione postacie z bajek, dlatego aby sprawić im radość, warto wybrać kocyk z ich ulubionymi bohaterami. Należy pamiętać, że kocyk do łóżeczka może spełniać także dodatkowe zadania.

Można go zabierać na spacery dla zapewnienia ciepła dziecku w wózeczku. W przypadku starszych dzieci, kocyk rozłożony na podłodze będzie idealnym miejscem do zabawy, izolującym od zimnego podłoża.