elzbietaachinger Postęp

Uprzyjemnienie pieczenia drobnych przekąsek dla rodziny – formowanie i dekorowanie ciastek przy użyciu specjalnych foremek

Chyba ciężko znaleźć kogoś, kto nie lubiłby domowych wypieków. Zdaniem wielu smakują niepowtarzalnie i nie da się ich porównać do tego, co kupimy w sklepie czy cukierni. I z całą pewnością tak właśnie jest. Przede wszystkim piekąc słodkości samodzielnie, mamy pełną kontrolę nad tym, co znalazło się w składzie ciast czy kremów.

Używamy jedynie tych składników, które są rzeczywiście potrzebne, nie sięgając po zbędne ulepszacze czy stabilizatory. Niestety w wyrobach przemysłowych są one dodawane nagminnie. Wszystkie czynności związane z pieczeniem ciast i ciasteczek można ułatwić, a przy tym uprzyjemnić. Dziś dostępne są liczne akcesoria, które to umożliwiają.

Hitem ostatnich lat są na przykład silikonowe foremki do ciasteczek czy muffin. Bez problemu można dzięki nim przyrządzić słodkości w dowolnym kształcie, mając pewność, że nic się nie przyklei do powierzchni foremek – nawet bez smarowania ich wnętrza tłuszczem. Kolejne pole do popisu jest związane z dekorowaniem gotowych domowych wyrobów. Bez problemu zrobimy to w podobny sposób, jak czynią to zawodowi cukiernicy.

Trzeba jedynie sięgnąć po specjalne akcesoria do dekoracji. Za ich pomocą można wyciskać krem, lukier lub bitą śmietanę, nadając im przy tym fantazyjne kształty. Klasyczny rękaw cukierniczy kosztuje niewiele, a z zestawem końcówek daje praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie dekoracji domowych smakołyków. Opcji jest zatem bardzo wiele, trzeba jedynie zainwestować w odpowiednie akcesoria, których w dobrych sklepach nie brakuje.