elzbietaachinger Postęp

Top 6 pomysłów na prezent dla 3-letniego dziecka

www.wyrowinski.org.pl

Wybór prezentu rzadko kiedy jest prostą sprawą. Zwłaszcza jeśli chcemy coś podarować dziecku, a te jak wiadomo są dość wybredne. Dodatkowo przy wyborze odpowiedniego podarunku powinniśmy zwrócić uwagę na jego jakość, tak abyśmy mieli pewność, że będzie on bezpieczny dla danego dziecka, ale również powinniśmy sprawdzić, czy będzie dopasowany do jego wieku, tak abyśmy mieli pewność, że obdarowane dziecko chętnie będzie się naszym prezentem bawiło i nie rzuci go tak od razu w kąt.

Jakie więc są propozycje na prezenty dla 3-latka, na które powinniśmy zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo, elegancja i dbałość o szczegóły

Jeżeli chcemy wybrać zabawkę, która z jednej strony będzie dla dziecka bezpieczna, z drugiej będzie się dobrze prezentowała i z trzeciej będzie przyciągała uwagę, to z pewnością warto popatrzeć na zabawki drewniane. Możliwości mamy tutaj naprawdę sporo. Z jednej strony możemy się zdecydować na drewniane samochody, a nawet całe parkingi czy pociągi.

Wówczas dziecko będzie mogło dowolnie przebudowywać takie zestawy, a my będziemy mieli pewność, że nie zrobić sobie żadnej krzywdy. Wśród takich propozycji może się znaleźć również drewniany warsztat, kuchenka, czy pizzeria, a to oznacza, że będziemy mogli taką zabawkę dopasować również do zainteresowań dziecka, co tylko zwiększy szanse na to, że przez dłuższy czas, chętnie będzie się taką zabawką bawiło. Inną propozycją mogą być klocki, najlepiej drewniane, kolorowe, o różnych kształtach, z których dziecko będzie mogło stworzyć to wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy.

Parking, miasto, zamek czy wieżowce, wszystko będzie tutaj możliwe, a pole zabawy będzie ograniczała jedynie wyobraźnia dziecka. Dodatkowo jeszcze można zaproponować różnego rodzaju bączki czy gry zręcznościowe, takie jak labirynt. Tutaj dziecko będzie ćwiczyło odpowiednią koordynację, jak również cierpliwość, Z pewnością przyda mu się to w późniejszym życiu.

Jakie jeszcze propozycje?

W przypadku odpowiedniego prezentu dla 3-latka, możemy się także zastanowić nad zakupem puzzli. Musimy jednak wiedzieć, co go naprawdę interesuje, tak aby na wybranych przez nas puzzlach, znalazła się grafika z ulubionymi bohaterami czy zwierzętami. Zaproponowane mogą nam być również zabawki interaktywne, które na różne sposoby mają pobudzać dziecko do zabawy, stymulować je, a to oznacza, że możemy wybrać zabawki kreatywne, które u dziecka będą miały rozwijać różne umiejętności.

https://unhuman.pl/firm-pol-1447054385-Gawrosz.html Edumax zaprasza do skorzystania z oferty na wyposażenie placów zabaw - szkolnych, przedszkolnych, osiedlowych.

Czy to poprzez koordynację oko – ręka podczas zabawy w łowienie rybek, albo układanie określonych obrazków z magnesu, czy to poprzez samodzielne wykonanie obrazka czy biżuterii z bezpiecznych materiałów. Ciekawą propozycją mogą się także okazać zabawki dźwiękowe, takie jak chociażby różne grające i świecące propozycje, które będą miały pobudzać dziecko do większego działania. Jest sporo różnych propozycji jeśli chodzi o wybór prezentu dla dziecka.

Warto sprawdzić co jest najbardziej popularne i co z tego wybrać.