elzbietaachinger Postęp

Styl skandynawski – akcesoria do wnętrz

Proste akcesoria i dodatki są kluczowe w nadawaniu wnętrzu pożądanego charakteru. To właśnie małe rzeczy decydują o tym, jaki klimat będzie panował w naszym mieszkaniu czy domu. Niezwykłą popularnością w trendach wnętrzarskich cieszy się styl skandynawski, opaty na jasnych kolorach i naturalnych materiałach.

Styl ten bazuje na prostocie, ale ma jednocześnie stwarzać przyjemny klimat rodzinnego ciepła. Jak dobrać akcesoria do kuchni, łazienki, salonu i sypialni, by nadać im tego oryginalnego charakteru? Wystarczą naprawdę proste dodatki.

Skandynawskie akcesoria do łazienki

Styl skandynawski to białe kolory, dlatego dodatki w takiej barwie powinny królować w naszej łazience.

Jasne dozowniki, pojemniki na mydło i białe ręczniki będą dobrze kontrastować z ciemnym dywanikiem i innymi dodatkami. W łazience warto ustawić wiklinowe koszyki na kosmetyki i wiklinowy kosz na pranie.

Dodatki w stylu skandynawskim do kuchni i jadalni

Na rynku znajdziemy przeróżne elementy wyposażenia do kuchni i jadalni, utrzymane w stylu skandynawskim.

Na kuchennym blacie warto ustawić ceramiczne chlebaki kuchenne w beżowym odcieniu, od razu z drewnianą deską do krojenia pieczywa. Warto wybierać dodatki w odcieniach nie tylko bieli i beżu, ale również szarości, pasteli i granatu. Na blatach ustawmy pojemniki z ceramiki na przyprawy i sypką żywność oraz drewniane skrzynki na herbatę.

Biała misa na owoce również doda wnętrzu charakteru. Na kuchennym parapecie powinny znaleźć się doniczki z ziołami – miętą, bazylią, oregano czy szałwią. Zielone zioła z pewnością ożywią jasną kuchnię!

Drewniane akcesoria do salonu i sypialni

Drewno to jeden z najchętniej używanych materiałów w stylu skandynawskim.

Jest naturalne i pięknie się prezentuje. W oknach salonu i sypialni warto ustawić kwiaty z drewnianymi osłonkami na doniczki. Na ścianach zawieśmy drewniane ramki z prostymi grafikami, a na przedpokoju lustro w drewnianej oprawie.