elzbietaachinger Postęp

Sala konferencyjna do szkoleń – co powinna zapewniać?

Organizacja szkoleń czy konferencji nie jest łatwym zadaniem. Bardzo często przychodzi nam organizować je w salach konferencyjnych, które jawią się jako bardzo dobrze przygotowane miejsca do tego typu wydarzeń. Wiele firm decyduje się na organizowanie eventów poza budynkami przedsiębiorstwa, stawiając na zewnętrzne firmy. Inni z kolei korzystają z własnych sal konferencyjnych, na których można przeprowadzić szkolenia, rozmowy handlowe czy narady pracowników. Niezależnie jednak od tego, w której grupie jesteśmy, warto wiedzieć, co powinna zapewniać dobra sala konferencyjna – tym bardziej, że to w dużej mierze właśnie od tego zależy powodzenie danego wydarzenia jak na przykład szkolenie. Na co zwrócić więc największą uwagę? Jednym z najważniejszych aspektów jest oczywiście wielkość pomieszczenia, gdyż jest to często kluczowa sprawa.

W przypadku mniejszych sal konferencyjnych jak najbardziej można myśleć o przeprowadzeniu szkolenia czy kursu dla kilkunastu osób, ale organizacja znacznie większego wydarzenia (na przykład konferencji poświęconej jakiemuś tematowi) może okazać się już dużo bardziej problematyczna. W takim wypadku warto rozważyć współpracę z zewnętrzną firmą, które często dysponują nowoczesnymi obiektami, w których to możliwe jest przebudowywanie przestrzeni w taki sposób, aby odpowiadała ona wszystkim potrzebom i wymaganiom klienta. W niektórych przypadkach dobrym pomysłem jest wykorzystanie kilku sal na raz i rozdzielenie uczestników wydarzenia.

Jakie wyposażenie na sali konferencyjnej?

Organizacja szkolenia nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej, że powinniśmy zadbać o wymagane wyposażenie, dzięki którym całe wydarzenie będzie mogło odbyć się w komfortowych warunkach. W sali konferencyjnej z pewnością powinna więc znaleźć się klimatyzacja, dzięki której będziemy mogli dostosować temperaturę w pomieszczeniu do preferencji uczestników wydarzenia. Prócz tego, wyposażenie sali powinny uzupełniać również rzutniki LCD czy profesjonalne nagłośnienie oraz wygodne krzesła.

Nie można także zapomnieć o dostępie do bezprzewodowego internetu. Niestety nie wszystkie firmy posiadają tego typu udogodnienia – z tego też powodu wielu przedsiębiorców korzysta z usług firm zewnętrznych, które w profesjonalny sposób zrealizują całe wydarzenie. Warto rozważyć również kwestię cateringu, tym bardziej, że w wielu przypadkach szkolenia trwają cały dzień. Nie każde przedsiębiorstwo posiada tymczasem odpowiednie zaplecze gastronomiczne, które pozwoliłoby przygotować ciepłe lub zimne posiłki, jak i przekąski oraz napoje. Jest to tymczasem bardzo istotna sprawa, która w dużej mierze może zdecydować o tym, czy szkolenie, kurs bądź konferencję będzie można uznać za sukces. Realizacja tego typu wydarzeń może okazać się sporym wyzwaniem, dlatego też trzeba do tego podejść z odpowiednim przygotowaniem i postawić na sprawdzone rozwiązania, dzięki którym będziemy w stanie zadowolić wszystkich uczestników.

Tylko w ten sposób organizowane wydarzenie zostanie dobrze zapamiętane.