elzbietaachinger Postęp

Rodzaje pilniczków do paznokci

www.cg-glas.pl

Pilniczek do paznokci to jeden z niezbędnych akcesoriów kosmetycznych. Dzięki niemu pozbędziemy się wszelkich nierówności i zgrubień. Wielu specjalistów zaleca, aby przed wykonaniem manicure spiłować paznokcie właśnie za pomocą pilniczka. Dzięki temu lakier będzie ściśle przylegał do płytki paznokciowej.

W sklepach możemy znaleźć wiele rodzajów pilniczków. Jak wybrać ten odpowiedni? Pilniczek szklany stosowany jest w przypadku cienkich oraz delikatnych paznokci. Za jego pomocą można skutecznie wygładzić ich krawędzie. Ten typ pilniczka uważany jest za bardzo bezpieczny, bowiem nie powoduje niszczenia płytki paznokciowej czy jej rozdwojenia.

Z kolei pilniczek metalowy polecany jest do stosowania w przypadku zdrowych, mocnych paznokci. Zazwyczaj polecany jest także w przypadku kobiet noszących tipsy. Posługując się pilniczkiem metalowych należy posiadać swego rodzaju wprawę, bowiem bardzo łatwo jest uszkodzić nim płytkę paznokciową. Jeśli chcemy odpowiednio wymodelować paznokcie, najlepiej zastosować pilniczek papierowy.