elzbietaachinger Postęp

Ręczniki tureckie zdobywają polski rynek. O zaletach tego typu produktów

Od kilku lat na polskim rynku królują ręczniki z Turcji. Są one wykonane w stu procentach z bawełny, która charakteryzuje się wysoką jakością gatunkową. Mają jeszcze wiele innych zalet, co sprawia, że bardzo wielu Polaków sięga właśnie po nie.

Ręczniki tureckie okazują się wyjątkowo wielofunkcyjne. Można je z powodzeniem używać jako wersje kąpielowe, plażowe czy kocyki dla niemowląt. Niektóre z nich nosi się także jako pareo.

Ich struktura zapewnia lekkość, a przy tym pozwala zajmować niewiele miejsca. Dodatkową zaletą tych ręczników jest również ich szybkie wysychanie. Nie trzeba też się dużo nagłowić, by go odpowiednio wyprać.

Żeby przygotować ręcznik turecki do użytku, trzeba koniecznie jeszcze przed pierwszym praniem troszkę go powyciągać, ciągnąc za frędzle. Nie można też prać go w przesadnie gorącej wodzie, by bawełna, z której jest wykonany, ponieważ mógłby się skurczyć. Optymalną temperaturą powinno być 30 stopni, jednak maksymalnie pranie można wykonywać w 40 stopniach.

Podobnie jak w przypadku innych ręczników, nie należy używać żadnych płynów do płukania, by nie stracił on swojej chłonności. Cechą charakterystyczną każdego ręcznika tureckiego są gustowne frędzle, zlokalizowane na jego końcach. Tureckie ręczniki są też zwykle gęsto tkane i zachwycają szczególnie swoją niebywałą miękkością.

Kolory mają one oczywiście różnorodne, dlatego można je wybierać według własnego uznania. Sekretem powodzenia tureckich ręczników jest oczywiście doskonała bawełna, której zawdzięczają wszystkie swoje najlepsze cechy.