elzbietaachinger Postęp

Ręcznie robione ściereczki kuchenne – przydatne elementy kuchni, które mogą także pełnić funkcje ozdobne

poradnikedukacyjny.waw.pl

Jest wiele powodów, aby docenić ręczne rzemiosło i włączyć je do swojej codzienności. Możliwości w tym zakresie mamy naprawdę wiele, ponieważ dziś sklepy oferują nam zarówno ręcznie szytą odzież i obuwie, jak też rozmaite elementy ozdobne, a także akcesoria domowe. Te, które pojawiają się w kuchni też mogą wyglądać wyjątkowo i niepowtarzalnie. Z całą pewnością będzie tak, jeśli zdecydujemy się na zakup ręcznie wykonanych ściereczek kuchennych. Są one nie tylko użyteczne, ale też pięknie wyglądają.

Ścierek można używać do różnych rzeczy, ale najczęściej służą do wycierania świeżo umytych naczyń, czasami również do przecierania na sucho lub mokro blatu kuchennego. Najlepszym materiałem, z którego można wykonać takie ściereczki jest len. To tkanina w pełni naturalna, która znakomicie wygląda, a równocześnie ma szczególne właściwości antybakteryjne. Nie brudzi się tak szybko jak bawełna czy tkaniny sztuczne, łatwiej też doprowadzić ją do idealnie czystego stanu. Jednak rękodzieło to również sfera estetyki.

Z pozoru zwyczajna ściereczka kuchenna może się okazać bardzo ozdobna i stylowa. Wszystko zależy od tego, jak została uszyta i ozdobiona. Można nadać jej dowolnego wyrazu za pomocą różnych technik. Wzory mogą być wyszywane lub być zasługą użycia specjalnych matryc i barwników do tkanin. Różnokolorowe aplikacje sprawiają, że kawałek lnu może się zamienić w prawdziwe dzieło sztuki.

Naprawdę warto rozważyć zakup takich ściereczek, tym bardziej, że świetnie nadają się także na prezent dla szefa.