elzbietaachinger Postęp

Monika – wszystko na jej temat

odznaczenia wojskowe skup

Pochodzenie imienia Monika nie zostało dokładnie ustalone. Niektórzy utrzymują, że imię to wywodzi się z języka greckiego i oznacza samotny, jedyny. Część znawców twierdzi, że jest to imię późnołacińskie. Jedno jest pewne – imię Monika stało się bardzo popularne w Polsce. W kraju pojawiło się w XV wieku. Patronem tego imienia jest św. Monika, czyli matka św. Augustyna.

Była osobą bardzo wierzącą. Najbardziej odpowiednim kolorem dla Moniki jest różowy. Za szczęśliwą liczbę uważana jest dziewiątka. Monika obchodzi imieniny pięć razy w roku: w styczniu, maju, sierpniu, wrześniu oraz w październiku. Od tego imienia można utworzyć wiele zdrobnień, jak np. Moniczka, Monisia, Monia. Monika to dość spokojna osoba, dla której bardzo istotny jest porządek. Lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Do największych zalet Moniki trzeba zaliczyć kreatywność. Monika potrafi wymyślić coś z niczego. Z tego powodu Moniki idealnie sprawdzają się w zawodach wymagających posiadania wielu pomysłów. Wiele kobiet o tym imieniu cechują się uzdolnieniami artystycznymi. Moniki mają dość specyficzne poczucie humoru, które nie jest rozumiane przez wszystkich. W miłości Monika jest bardzo oddana, jednak początkowo może dokonywać niewłaściwych wyborów. Jest na tyle silna, że nie przejmuje się ewentualnymi porażkami. Wytrwale dąży do tego, by być szczęśliwa w każdym aspekcie życia.

Może liczyć na pomoc swoich przyjaciół, jednocześnie sama również pomaga wszystkim osobom potrzebującym.