elzbietaachinger Postęp

Makijaż na basenie

Istnieje dość powszechne przekonanie, że jeśli jesteś kobietą, powinnaś zawsze wyglądać dobrze. Robisz to nie tylko dla swojego otoczenia (żeby nie razić go chorowitym czy niekorzystnym wyglądem), ale także dla siebie. Nigdy nie wiesz przecież, kiedy spotkasz mężczyznę swojego życia lub koleżankę z podstawówki, która koniecznie powinna wyglądać starzej niż ty.

Jednym z miejsc takich potencjalnych spotkań jest oczywiście basen. Już sama pływalnia bywa w oczach kobiet miejscem, które stanowi nie lada zagrożenie dla sposobu, w jaki postrzega je otoczenie. Większość strojów kąpielowych bezlitośnie obnaża wady sylwetki, które na co dzień można bez problemu skorygować odpowiednim ubiorem.

Fakt, że na basen często wybieramy się bez makijażu, tylko utwierdza je w przekonaniu, że jest to miejsce, którego na co dzień znacznie korzystniej jest unikać. Jeśli wybierasz się na basen, a bez makijażu czujesz się niepewnie czy nieswojo, zrób rekonesans po kosmetykach wodoodpornych. Firmy prześcigają się w fundowaniu swoim konsumentom coraz trwalszych rozwiązań, sprawdzających się w niemal ekstremalnych dla makijażu warunkach.

Zdarza się jednak, że to nadal nie wystarcza. W takiej sytuacji warto pomyśleć o makijażu permanentnym.