elzbietaachinger Postęp

Jaka jest Wiktoria?

Wiktoria to częste imię nadawane w ubiegłym wieku. Obecnie staje się coraz modniejsze. Wiktoria jest bardzo rozpowszechnionym imieniem zwłaszcza wśród kilkulatek. Imię to ma pochodzenie łacińskie. Pierwsze wzmianki o tym imieniu pojawiają się w mitologii rzymskiej. Wówczas imię to nosiła bogini, która kojarzona była z potęgą Jowisza. Wiktoria to także imię jednej z królowych Wielkiej Brytanii. Wiktoria niemal każdemu kojarzy się ze zwycięstwem.

Takie jest też znaczenie tego imienia. Najpopularniejszą formą zdrobnienia jest Wiki bądź Wikcia. Za patrona tego imienia uważana jest Wiktoria z Sabiny. Jak głosi legenda, Wiktoria miała zostać żoną pewnego poganina. Ta jednak odmówiła zamążpójścia, dlatego niedoszły małżonek skazał ją na śmierć. Wiktoria to imię bardzo rozpowszechnione niemal na całym świecie. Znane jest również we Francji, Rosji czy w Słowacji. Imieniny Wiktorii występują kilka razy w roku, m.

in. w maju, sierpniu czy w listopadzie. Wiktorie posiadają liczne talenty, dzięki którym odnoszą sukces w wielu dziedzinach życia. Niewątpliwą zaletą kobiet o tym imieniu jest upór. Dzięki temu nie poddają się w trudnych sytuacjach, tylko wytrwale dążą do wcześniej obranego celu. Wiktoria cechuje się także bardzo dobrą intuicję, która pomaga jej podejmować decyzję w trudnych sprawach. Przyjaciele cenią w niej wyrozumiałość i tolerancyjność. Wiktoria bardzo ceni sobie miłość i starannie pielęgnuje to uczucie.

Ponadto można na niej polegać w każdej nadarzającej się sytuacji.