elzbietaachinger Postęp

Jak przytulnie urządzić mieszkanie? Akcesoria do wnętrz

www.asymetria.net.pl

Warto, by nasze mieszkanie obfitowało w oryginalne dodatki, ale pamiętajmy, że nie ma przypominać ono muzeum. Najważniejsze, by stało się na tyle przytulne, by każdego dnia wracać do niego z chęcią. Do przytulnie urządzonych czterech kątów z jeszcze większą ochotą będą przybywać nasi goście! Dlatego zadbaj o dodatki i akcesoria, które dodadzą wnętrzu tego niepowtarzalnego, ciepłego i rodzinnego charakteru.

Odpowiednie oświetlenie w mieszkaniu

Dobrze urządzone mieszkanie to takie, w którym znajduje się odpowiednie oświetlenie. To właśnie światło sprawia, że w pokojach zaczyna panować przyjemna atmosfera. Do gabinetu potrzebne będzie nieco ostrzejsze światło, które pobudzi Cię do pracy, ale w salonie postaw na łagodniejsze i cieplejsze światło. W sypialni wystarczą małe lampki nocne po obu stronach łóżka lub stojąca lampa.

Oprócz głównego oświetlenia, przydadzą się również mniejsze lampki, ustawione na stole, biurku czy zawieszone nad kuchennymi szafkami.

Kwiaty w ozdobnych doniczkach

Nic tak nie ożywi pomieszczeń jak kwiaty! W salonie sprawdzą się kwiaty w większych donicach, ustawione na ziemi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by doniczki z kwiatami znalazły się także na naszym parapecie. Mogą być to proste zielone trawy i rośliny lub takie z kolorowymi kwiatami. Z kolei kuchenny parapet warto przyozdobić świeżymi ziołami w doniczkach. Gałązki wierzby czy innych drzew możesz włożyć do ozdobnego wazonu.

Przytulne poduszki i koce

Nie zapomnij o poduszkach, narzutach i kocach wykonanych z przyjemnych materiałów.

Wybierz kolory i wzory, które będą współgrać z pozostałymi elementami wystroju. Mogą być jednokolorowe lub w różne wzory – kwiatowe, geometryczne, z napisami i nadrukami. Poduszka, koc i kubek gorącej herbaty to trio idealne!

Akcesoria do łazienki

Nawet łazienka może stać się prawdziwą oazą relaksu! Wystarczy, że zadbasz o odpowiedni klimat. Ustaw w łazience zapachowe świece, które przyjemnie ukoją zmysły. Jeśli lubisz kadzidełka, również możesz pokusić się o ich rozstawienie. Wybierz puszyste i miłe w dotyku ręczniki, a także przyjemne szlafroki. Nawet w swoim mieszkaniu możesz mieć małe SPA!

.