elzbietaachinger Postęp

Jak poszerzać swoją wiedzę ogólną?

https://mecenas-lodz.com.pl/

Inwestycja w siebie procentuje! Wiedza i umiejętności, które zdobywasz na pewno nie idzie na marne. Dlatego też warto poszerzać swoją wiedzę, nie tylko tę specjalistyczną, z danej dziedziny, ale również tę ogólną. W dzisiejszych czasach wiedza jest ogólnodostępna. Możesz korzystać z księgarni, z bibliotek, ale i z internetowych źródeł – ebooków, aplikacji, encyklopedii online. Poznaj sposoby na to, jak poszerzać swoją wiedzę, a co za tym idzie – jak inwestować w samego siebie!

Książki i ebooki

Książki o różnorodnej tematyce znajdziesz w księgarniach i bibliotekach. Często w księgarniach internetowych można zamówić je po niższej cenie, niż w księgarniach stacjonarnych. Papierowe wydania są dobre dla tych osób, które wolą tradycyjne rozwiązania. Z kolei ebooki będą świetną opcją dla ludzi, którzy nie mają już miejsca w swojej domowej biblioteczce i chcą daną książkę mieć od ręki. Wystarczy kila kliknięć, a już możesz pobrać ebooka na swój czytnik. Jak działać? Stwórz najpierw listę książek, które chciałbyś przeczytać, bo w jakiś sposób poszerzą Twoją wiedzę. Za każdym razem, gdy wpadnie Ci w oko wartościowa pozycja, od razu zapisz ją na swojej liście (później rozważysz, czy faktycznie warto ją kupić).

Porównaj ceny znajdujących się pozycji na liście w różnych księgarniach, sprawdź ich dostępność w bibliotekach, zobacz, czy ktoś nie ma do sprzedania używanego egzemplarza. Określ tempo czytana, np. 1 książka z listy na miesiąc.

Blogi i strony branżowe

Internet to świetne źródło rozrywki, ale i wiedzy! W sieci aż roi się od blogów i stron o danej tematyce. Poszukaj interesujących Cię blogów, gdzie autorzy dzielą się swoją wiedzą. To świetnie miejsce do wymiany opinii. Zadawaj pytania w komentarzach, odwiedzaj strony komentujących, nie bój się prosić o drobne porady w danej kwestii, udzielaj się na forach. Stwórz zakładkę, do której dodasz wszystkie wartościowe blogi i strony, by regularnie je odwiedzać.

Podcasty i filmiki

Podcasty, czyli nagrania w formacie mp3 oraz krótkie filmiki na portalach typy youtube, to kolejne świetne źródła informacji. Wyszukaj interesujące Cię kanały i zasubskrybuj je, by być na bieżąco. Podcasty możesz dodatkowo zgrać na swój telefon i słuchać w podroży czy na siłowni.

szkoły policealne poznań Firma raben polska zajmuje się logistyką

Nawet wykonując domowe prace, możesz włączyć krótkie filmiki, by poszerzać swoją wiedzę.