elzbietaachinger Postęp

Giełda staroci

Kołdry

Giełda staroci to potocznie używane określenie na targowiska, na których można kupić różne przedmioty od mebli po wszystkie inne „drobiazgi” użytku codziennego i nie tylko, są tam również różnego rodzaju ozdoby. W brew pozorom takie miejsca mają bardzo wielu zwolenników przede wszystkim, dlatego, że można na nich znaleźć wiele oryginalnych przedmiotów, których dzisiaj w sklepie już nie kupimy.

Kolejną zaletą jest to, że najczęściej te przedmioty sprzedawane są w bardzo korzystnych cenach a i dla sprzedającego liczy się to, że mógł, za chociaż niewielką cenę sprzedać coś a nie przetrzymywać w domu lub wyrzucać. Takie miejsca są bardzo klimatyczne, często organizowane są w starych, opuszczonych budynkach, co dodatkowo nadaje im charakteru.

Możemy spotkać wielu koneserów takich miejsc i takich zabytków, którzy mają całe mieszkanie wyposażone właśnie dzięki takim giełdom, ale równie często możemy spotkać wnętrza nowoczesne z jednym elementem antycznym, starym najczęściej są to na przykład komody czy fotele znajdujące się w korytarzach lub przedpokojach.