elzbietaachinger Postęp

Ewa – najstarsze imię

Ewa to imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza ono życie. W Polsce imię to cieszy się dużą popularnością. Patronem tego imienia jest biblijna Ewa, która zrodzona została z żebra Adama. Ewa nazywana jest także pramatką i pierwszą kobietą. Od tego imienia można utworzyć wiele zdrobnień, jak np.

Ewcia, Ewunia, Ewka, Ewusia. Imieniny Ewy występują kilka razy w roku, w takich miesiącach, jak luty, marzec, maj i grudzień. Imię to jest szczególnie popularne we Francji, w Niemczech, Finlandii czy w Ukrainie. Najszczęśliwszym kolorem dla Ewy jest granatowy. Z kolei najbardziej sprzyjającą liczbą jest 7. Imię Ewa jest częste wśród aktorek, sportsmenek czy dziennikarek.

Jaka jest Ewa? Ewa zalicza się do bardzo mądrych osób. Jej rady są niezwykle cenione. Przed podjęciem ważnej decyzji Ewa dokładnie analizuje zaistniałą sytuację i dopiero wówczas dokonuje wyboru. Jest bardzo samodzielna w działaniu. Nie lubi słuchać rad, lecz jeśli jest to konieczne skorzysta z pomocy zaufanych osób. Ewa jest bardzo ostrożna w działaniu, dlatego nie lubi podejmować pochopnych decyzji ani działać pod wpływem emocji.

Wszystko to sprawia, ze Ewa może być uważana za nieco wyniosłą osobę, jednak po bliższym poznaniu wrażenie to ulega zmianie. Ewa jest bardzo przyjacielska, jednak na jej przyjaźń trzeba sobie zasłużyć. Kobiety noszące to imię nie uznają zdrad i nieuczciwości. Ewa może być nieufna w stosunku do nieznajomych. Z tego powodu może mieć problem ze znalezieniem życiowego partnera. Ewy odnoszą jednak liczne sukcesy w życiu zawodowym.