elzbietaachinger Postęp

Dzieci wiedzę mogą zdobywać przez zabawę

https://getbuybox.com/blog/wydawcy/jak-pisac-aby-zainteresowac-odbiorcow/

Zrozumiałym jest dla nas, że dzieci wiedzę zdobywają w szkole, poprzez codzienną naukę. Oczywiście może się ona odbywać z różnym skutkiem, co będzie zależało od umiejętności samego dziecka, jego zaangażowania w naukę, sposobu przekazywania tej wiedzy. Ale prawda jest taka, że sama nauka szkolna i długie siedzenie nad książkami, to nie wszystko. W przypadku dzieci, dobre rezultaty może odnieść prowadzenie nauki poprzez zabawę, a więc doprowadzenie do takiej sytuacji, kiedy dzieci nawet nie będą zdawały sobie sprawy z tego, że się uczą, bo cały czas będą się bawiły.

Różne sposoby

Ciekawym rozwiązaniem na połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy, jest zaproponowanie dzieciom, kursów z programowania. Będą tutaj nieświadomie chłonęły wiedzę z informatyki i matematyki, a dodatkowo jeszcze będą mogły sprawdzić skutki swoich działań. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy faktycznie wybrali dla nich takie zajęcia, podczas których będą mogły rozwijać swoje umiejętności, jednocześnie się bawiąc i samodzielnie sprawdzając efekty swoich działań.

Dodatkowo można za pomocą odpowiednio dobranych gier sprawić, że dziecko podczas gry także będzie zdobywało nową wiedzę. Chociażby wówczas, gdy będzie miało odpowiadać na zadane pytania, jeśli czegoś nie będzie wiedziało, ale usłyszy odpowiedź jaką powinno udzielić, to istnieje spora szansa, że ją zapamięta i wykorzysta następnym razem, kiedy będzie to konieczne.

Specjalne miejsca

Oczywiście możemy sami pogłębiać wiedzę naszego dziecka poprzez zabawę, zwłaszcza jeśli będziemy do tego wykorzystywali gry planszowe. Ale warto wiedzieć, że jest coraz więcej miejsc, które przygotowywane są z myślą o dzieciach, w których pokazywane są różne eksperymenty czy przeprowadzane są właśnie kursy programowania. W tych wszystkich miejscach pracują profesjonaliści, którzy dobrze wiedzą, w jaki sposób powinni zainteresować nasze dziecko, tak abyśmy mieli pewność, że wyniesie ono dla siebie jak najwięcej z takiego spotkania. Będą nie tylko posiadali sporą wiedzę, ale również będą wiedzieli, w jaki sposób ją przekazywać, żeby dzieci chłonęły ją z łatwością i żeby bez najmniejszego problemu potrafiły ją przywołać w momencie, kiedy faktycznie okaże się być ona potrzebna. Zobaczmy w jaki sposób można przekazywać dzieciom wiedzę przez naukę.

Im lepiej to opanujemy, im łatwiej będzie nam powiedzieć, jaki sposób zabawy jest dla naszego dziecka najlepszy, tym większa będzie szansa, że faktycznie sporo on zapamięta z takiej zabawy, a zdobyta w ten sposób wiedza, będzie mu towarzyszyła przez długi czas.