elzbietaachinger Postęp

Czy warto zdać się na ręczniki hotelowe? Wady i zalety ręczników tego typu

www.puenta.org.pl

Ręczniki to obecnie podstawowe wyposażenie każdego hotelowego pokoju. Goście mogą z nich naturalnie korzystać do woli, a dostają ich cały komplet (zarówno ręczniki mniejsze, jak i większe, wśród których znajdzie się też model kąpielowy).

Nie wszyscy jednak są przekonani do korzystania z tego typu akcesoriów i wolą zabrać ze sobą prywatne ręczniki. Czy można jednak spokojnie pozostawić domowe ręczniki, tym samym zaoszczędzając sobie miejsca w torbie czy walizce podróżnej i zdać się wyłącznie na ręczniki hotelowe? Tak naprawdę im wyższy standard hotelu, tym wyższa powinna być też jakość samych ręczników.

Dobre ręczniki hotelowe z powodzeniem zastąpią te, których używa się na co dzień, w domowym zaciszu. Właściciele hoteli zwykle dbają o to, by mieć na stanie wyłącznie modele jak najbardziej higroskopijne i wytrzymałe, a przy tym miękkie, by nie podrażniały skóry gości.

obsługa programów obsługa programów lojalnościowych programy lojalnościowe creditexpress inkasso informacje o firmie

Jeśli jednak planujemy wypad na plażę, raczej nie znajdziemy wśród kompletu odpowiedniego modelu na wypoczynek przy zbiorniku wodnym (nie mówiąc już o tym, że mógłby on ulec zniszczeniu i trzeba byłoby za niego płacić). Z drugiej strony, trzeba też mieć świadomość, że jeśli często szybko przemieszczamy się z miejsca na miejsce, potrzebujemy ręcznika, który będzie bardzo szybko wysychał.

Najlepsze okażą się więc modele, oferowane przez sklepy sportowe, a tych na pewno nie znajdziemy w hotelowym pokoju. Z tego powodu warto wówczas zabrać ten większy, specjalny, szybkoschnący ręcznik ze sobą, a w hotelu korzystać głównie z ręczników do rąk.